Skip to content

65 Tattletown RdTrenton, NJ 08620

Vacant Land

Last Sale Price
$140,000
Last Sale Date
Sep 18, 2024

Property Information

Block2732
Lot7.04
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page332

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.58

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$87,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$87,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,091+6.7%
2024$2,897+1.2%
2023$2,862-0.3%
2022$2,870+3.4%
Property History

Property Sale

Sale
$140,000
DeedBook 6572, Page 1290Recorded10/28/2024

Property Sale

Sale
$90,000

From:

To:

DeedBook 6334, Page 1338Recorded7/23/2018

Property Sale

Sale
$1,650,000
DeedBook 5667, Page 86