Skip to content

81 Drialo DrAllentown, NJ 08501

Built 1998

Last Sale Price
$268,820
Last Sale Date
Dec 3, 1998

Property Information

Block2735
Lot79.02
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page315

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.75

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$108,800
29%
Improvement Value:$270,800
71%
Total Assessment$379,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,377+6.7%
2024$12,538+1.2%
2023$12,386-0.3%
2022$12,424+3.4%
Property History

Property Sale

Sale
$268,820
DeedBook 3553, Page 240

Property Built

Built

Year Built: 1998