Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
330 Old York Rd(Unit QFARM)Trenton, NJ 08620
Farm (Qualified)
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 7, 2005
Property Information
Block2738
Lot25
QualifierQFARM
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page334
Building Details
Building Class10
DescriptionPRESERVED'01
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage20.3
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$9,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$9,600
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $345 | +8.8% |
| 2024 | $317 | +1.2% |
| 2023 | $313 | -0.3% |
| 2022 | $314 | +3.4% |
Property History
No events match the selected filters.