Skip to content

15 Hidden Hollow DriveTrenton, NJ 08620

Built 1990

Last Sale Price
$522,500
Last Sale Date
Nov 14, 2002

Property Information

Block2738
Lot8
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page344

Building Details

Building Class18
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$116,400
24%
Improvement Value:$377,600
76%
Total Assessment$494,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,409+6.7%
2024$16,317+1.2%
2023$16,119-0.3%
2022$16,169+3.4%
Property History

Property Sale

Sale
$522,500
DeedBook 4425, Page 250

Property Built

Built

Year Built: 1990

Property Sale

Sale
$90,000
DeedBook 2496, Page 331