Skip to content

1 Lauren LaneTrenton, NJ 08620

Built 2007

Last Sale Price
$749,900
Last Sale Date
May 26, 2021

Property Information

Block2739.01
Lot4
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page3432

Building Details

Building Class18
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage5,332
Acreage2.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$120,800
18%
Improvement Value:$548,500
82%
Total Assessment$669,300

Sale
$749,900
DeedBook 6443, Page 673

Property Built

Built

Year Built: 2007