Skip to content

4 Jeremy PlaceTrenton, NJ 08620

Built 2016

Last Sale Price
$592,500
Last Sale Date
Apr 1, 2016

Property Information

Block2739.01
Lot9
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page3432

Building Details

Building Class18
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,542
Acreage1.88

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$119,400
21%
Improvement Value:$436,000
79%
Total Assessment$555,400

Sale
$592,500
DeedBook 6245, Page 1876

Property Built

Built

Year Built: 2016