Skip to content

3 Meetinghouse RoadTrenton, NJ 08620

Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1,407,000
Last Sale Date
Mar 4, 2025

Property Information

Block2739.02
Lot10
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page3431

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,857
Acreage1.85

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$89,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$89,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,150-20.5%
2024$3,964+1.2%
2023$3,916-0.3%
2022$3,928+38.8%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$1,407,000
Sq Ft3,857DeedBook 6585, Page 741Recorded3/14/2025

Property Sale

Sale
$749,900
Sq Ft2,817DeedBook 6538, Page 855Recorded10/20/2023

Property Sale

Sale
$830,000
DeedBook 6319, Page 547

Property Sale

Sale
$400,000
DeedBook 6236, Page 697