Skip to content

Sawmill Road(Unit QFARM)Trenton, NJ 08620

Farm (Qualified)

Last Sale Price
$225,000
Last Sale Date
Sep 28, 2018

Property Information

Block2739
Lot91
QualifierQFARM
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page343

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage31.81

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$24,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$24,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$867+9.4%
2024$793+1.2%
2023$783-88.2%
2022$6,638+796.2%
Property History

Property Sale

Sale
$225,000
DeedBook 6345, Page 1116