Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Coleman Lane(Block 118 Lot 14.01)Titusville, NJ 08560
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 17, 2011
Property Information
Block118
Lot14.01
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page2402
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR50
Sq Footage---
Acreage0.58
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$85,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$85,300
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $2,693 | +3.3% |
| 2024 | $2,607 | +3.9% |
| 2023 | $2,508 | +2.5% |
| 2022 | $2,448 | +2.5% |
Property History
No events match the selected filters.