Skip to content

68 Wilfred AveTitusville, NJ 08560

Built 2004

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 5, 2002

Property Information

Block118
Lot29.04
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page2402

Building Details

Building Class18
Description2SF/2AG
Dwellings1
ZoningR50
Sq Footage3,308
Acreage2.57

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$274,100
45%
Improvement Value:$336,400
55%
Total Assessment$610,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$19,273+4.9%
2024$18,379+5.8%
2023$17,369+2.5%
2022$16,949+2.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2004