Skip to content

Fern Ridge Lane(Block 129 Lot 121.01)Titusville, NJ 08560

Vacant Land

Last Sale Price
$162,000
Last Sale Date
Sep 24, 1997

Property Information

Block129
Lot121.01
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page1202

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$20,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$631+3.2%
2024$611+5.7%
2023$578+2.5%
2022$564+14.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$162,000
DeedBook 3306, Page 122