Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
131 Harb Woodsville Rd(Unit QFARM)Lambertville, NJ 08530
Farm (Qualified)
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 29, 2021
Property Information
Block29
Lot11.001
QualifierQFARM
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page9
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningMRC
Sq Footage---
Acreage118.53
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$52,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$52,400
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $1,654 | +3.3% |
| 2024 | $1,601 | -0.1% |
| 2023 | $1,603 | +0.0% |
| 2022 | $1,603 | — |
Property History
No events match the selected filters.