Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
188 Penn Rocky Hill Rd(Block 39 Lot 53.02)Hopewell, NJ 08525
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 22, 2017
Property Information
Block39
Lot53.02
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningVRC
Sq Footage---
Acreage---
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$72,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$72,300
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $2,283 | +3.3% |
| 2024 | $2,209 | -0.1% |
| 2023 | $2,212 | +2.5% |
| 2022 | $2,158 | +2.5% |
Property History
No events match the selected filters.