Skip to content

95 West Shore DrPennington, NJ 08534

Built 1981

Last Sale Date
Feb 26, 2019

Property Information

Block43.19
Lot10
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page18

Building Details

Building Class18
Description1.5SB2AG
Dwellings1
ZoningR150
Sq Footage4,590
Acreage1.8

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$340,000
46%
Improvement Value:$406,200
54%
Total Assessment$746,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$23,558+3.3%
2024$22,804-0.1%
2023$22,826+4.4%
2022$21,856+3.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1981