Skip to content

34 Meadow LanePennington, NJ 08534

Built 1986

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 14, 2005

Property Information

Block43.22
Lot11
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page18

Building Details

Building Class18
Description2SF 3AG
Dwellings1
ZoningR150
Sq Footage4,920
Acreage1.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$319,000
38%
Improvement Value:$521,000
62%
Total Assessment$840,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$26,519+3.3%
2024$25,670-0.1%
2023$25,696+2.5%
2022$25,074-9.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1986