Skip to content

53 EglantineHopewell Twp, NJ

Owner
---
Last Sale Price
$450,000
Last Sale Date
Mar 6, 2025

Property Information

Block46.04
Lot18.01
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningVRC
Sq Footage---
Acreage2.56

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$306,200
75%
Improvement Value:$99,800
25%
Total Assessment$406,000

Sale
$450,000
DeedBook 6585, Page 216Recorded3/12/2025