Skip to content

108 Titus Mill RdPennington, NJ 08534

Industrial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$675,000
Last Sale Date
Jul 25, 2025

Property Information

Block46
Lot2.01
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningIC
Sq Footage---
Acreage1.76

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$414,000
71%
Improvement Value:$169,000
29%
Total Assessment$583,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,405+3.3%
2024$17,816-0.1%
2023$17,834+2.5%
2022$17,403+2.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$675,000
DeedBook 6600, Page 542Recorded8/12/2025