Skip to content

11 Willow Creek DrivePennington, NJ 08534

Built 2009

Last Sale Date
Jan 5, 2023

Property Information

Block46
Lot4.01
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class18
DescriptionAGR BLDG/SHED
Dwellings1
ZoningVRC
Sq Footage4,104
Acreage63.65

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$405,000
100%
Total Assessment$405,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,786+3.3%
2024$12,377-0.1%
2023$12,389+2.5%
2022$12,089+2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2009