Skip to content

80 Titus Mill Rd(Block 46 Lot 5.01)Pennington, NJ 08534

Farm (Regular)

Last Sale Price
$199,000
Last Sale Date
Dec 29, 1994

Property Information

Block46
Lot5.01
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class10
DescriptionSHED
Dwellings1

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$34,700
100%
Total Assessment$34,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,095+3.3%
2024$1,060-0.1%
2023$1,061+2.5%
2022$1,036+2.5%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$199,000
DeedBook 2894, Page 62