Skip to content

67a Poor Farm Rd(Block 51 Lot 8.03)Pennington, NJ 08534

Built 2004
Farm (Regular)

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 17, 2003

Property Information

Block51
Lot8.03
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page9

Building Details

Building Class19
Description2SF/2OB
Dwellings1
ZoningMRC
Sq Footage3,474
Acreage1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$202,500
31%
Improvement Value:$443,000
69%
Total Assessment$645,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$20,378+3.3%
2024$19,726-0.1%
2023$19,746+2.5%
2022$19,268+2.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2004