Skip to content

1429 Trenton Harb Rd(Unit QFARM)Pennington, NJ 08534

Farm (Qualified)

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 16, 2010

Property Information

Block52
Lot54
QualifierQFARM
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page1001

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning2ZON
Sq Footage---
Acreage32.69

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$3,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$3,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$114+3.6%
2024$110-0.1%
2023$110+2.5%
2022$107+2.5%
Property History

No events match the selected filters.