Skip to content

Trenton Harb Rd(Unit Q0051)Pennington, NJ 08534

Farm (Qualified)

Last Sale Price
$365,000
Last Sale Date
Jul 10, 2002

Property Information

Block52
Lot59.03
QualifierQ0051
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page1001

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningMRC
Sq Footage---
Acreage11.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$7,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$7,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$221+3.3%
2024$214-0.1%
2023$214+2.5%
2022$209+2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$365,000
DeedBook 4324, Page 287