Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Blackwell & Penn Lawrence(Unit Q0126)Pennington, NJ 08534
Farm (Qualified)
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jan 28, 2016
Property Information
Block71
Lot19.03
QualifierQ0126
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page1901
Building Details
Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage---
Acreage12.28
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$7,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$7,700
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $243 | +3.3% |
| 2024 | $235 | -0.1% |
| 2023 | $236 | +2.5% |
| 2022 | $230 | +2.5% |
Property History
No events match the selected filters.