Skip to content

16 Penn Lawrenceville RdPennington, NJ 08534

Built 1960

Last Sale Date
Feb 18, 2016

Property Information

Block71
Lot27.01
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page1901

Building Details

Building Class17
Description2SF 2AG
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage2,277
Acreage0.55

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$195,800
49%
Improvement Value:$202,300
51%
Total Assessment$398,100

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960