Skip to content

10 Woodmere WayPennington, NJ 08534

Built 1999

Last Sale Price
$160,000
Last Sale Date
Nov 6, 1998

Property Information

Block72
Lot7.28
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page19

Building Details

Building Class19
Description2SF/3AG
Dwellings1
ZoningVRC
Sq Footage---
Acreage1.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$388,500
43%
Improvement Value:$514,800
57%
Total Assessment$903,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$28,517+3.3%
2024$27,605-0.1%
2023$27,632+2.5%
2022$26,964+6.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1999

Property Sale

Sale
$160,000
DeedBook 3483, Page 286