Skip to content

209 Bull Run RdPennington, NJ 08534

Public School

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 27, 2010

Property Information

Block78.06
Lot24
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page20

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage---
Acreage0.68

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$183,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$183,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2013$7,898-4.7%
2012$8,289+4.8%
2011$7,909+3.2%
2010$7,667+4.7%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$175,000
DeedBook 3872, Page 34