Skip to content

21 Wyckoff DrPennington, NJ 08534

Built 1993

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 23, 2010

Property Information

Block78.11
Lot11
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page2003

Building Details

Building Class18
Description2SF/2AG
Dwellings1
ZoningR-5
Sq Footage---
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$256,300
44%
Improvement Value:$326,400
56%
Total Assessment$582,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,396+3.3%
2024$17,807+10.2%
2023$16,161+2.5%
2022$15,770+6.5%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$540,000
DeedBook 6071, Page 989

Property Sale

Sale
$624,500
DeedBook 5357, Page 236

Property Sale

Sale
$206,992
DeedBook 2768, Page 241

Property Built

Built

Year Built: 1993