Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
500 Denow RdPennington, NJ 08534
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 3, 2002
Property Information
Block78.15
Lot299
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page20
Building Details
Building Class---
DescriptionCOMM AREA/POOL
Dwellings1
ZoningR-5
Sq Footage---
Acreage5
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2002 | $3,810 | +0.4% |
| 2001 | $3,795 | +1.2% |
| 2000 | $3,750 | +3.3% |
| 1999 | $3,630 | +8.0% |
Property History
No events match the selected filters.