Skip to content

30 Brandon RdLawrence Township, NJ 08648

Built 1978

Last Sale Date
May 2, 2014

Property Information

Block78.15
Lot43
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page2003

Building Details

Building Class17
Description1SB/2AG
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage2,288
Acreage0.86

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$204,500
40%
Improvement Value:$311,800
60%
Total Assessment$516,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,300+3.3%
2024$15,778-0.1%
2023$15,794+2.5%
2022$15,412+2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1978