Skip to content

4 Fabian PlacePennington, NJ 08534

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 18, 2009

Property Information

Block78.24
Lot16
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page2011

Building Details

Building Class---
DescriptionSHED/DETACH GAR
Dwellings1
ZoningR-5
Sq Footage---
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$103,100
87%
Improvement Value:$15,600
13%
Total Assessment$118,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,747+10.2%
2024$3,401-0.1%
2023$3,405+2.5%
2022$3,322+2.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$125,000
DeedBook 3175, Page 53