Skip to content

4 Fiske CourtPennington, NJ 08534

Built 1998

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Mar 21, 2024

Property Information

Block78.31
Lot32
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page2014

Building Details

Building Class18
Description2SF/2AG
Dwellings1
ZoningR-5
Sq Footage2,592
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$238,000
42%
Improvement Value:$327,700
58%
Total Assessment$565,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,859+3.3%
2024$17,288-0.1%
2023$17,305+2.5%
2022$16,886+2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$100
DeedBook 6552, Page 1240

Property Sale

Sale
$316,133
DeedBook 3582, Page 197

Property Built

Built

Year Built: 1998