Skip to content

9 Nathaniel Green RdTitusville, NJ 08560

Built 1988

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 25, 2024

Property Information

Block92.04
Lot14
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class17
Description2SF 2AG
Dwellings1
ZoningVRC
Sq Footage2,128
Acreage0.82

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$238,200
57%
Improvement Value:$179,600
43%
Total Assessment$417,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,940+6.5%
2024$12,145-0.1%
2023$12,157+2.5%
2022$11,857+2.6%
Property History

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 6560, Page 1675

Property Built

Built

Year Built: 1988