Skip to content

10 Continental LaneTitusville, NJ 08560

Built 1970

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 23, 2002

Property Information

Block92.07
Lot5
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class17
Description2SF 1AG
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage2,094
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$220,200
55%
Improvement Value:$177,000
45%
Total Assessment$397,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,540+6.6%
2024$11,766-0.1%
2023$11,777+2.5%
2022$11,492+2.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1970