Skip to content

273 Aaron Truehart WayTitusville, NJ 08560

Built 2023
Other Exempt
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$484,990
Last Sale Date
Apr 24, 2024

Property Information

Block93.06
Lot24
QualifierC273
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class21
DescriptionCOLLINS END
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,347
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$115,000
27%
Improvement Value:$312,600
73%
Total Assessment$427,600

Sale
$484,990
Sq Ft1,347DeedBook 6554, Page 1914Recorded4/26/2024

Property Built

Built

Year Built: 2023