Skip to content

210 Jacobs Creek RdTitusville, NJ 08560

Built 1981

Last Sale Price
$735,000
Last Sale Date
Jun 30, 2005

Property Information

Block93
Lot15.01
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page22

Building Details

Building Class18
Description2SF 2AG
Dwellings1
ZoningVRC
Sq Footage3,580
Acreage3.54

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$276,600
46%
Improvement Value:$328,400
54%
Total Assessment$605,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$19,100+3.3%
2024$18,489-0.1%
2023$18,507+2.5%
2022$18,059+2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$735,000
DeedBook 5118, Page 19

Property Built

Built

Year Built: 1981