Skip to content

20 Creek Rim DriveTitusville, NJ 08560

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 30, 2023

Property Information

Block99.01
Lot16
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class17
Description2SF 2AG
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage2,322
Acreage0.88

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$229,000
51%
Improvement Value:$221,300
49%
Total Assessment$450,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,966+3.4%
2024$13,511+1.5%
2023$13,316+2.5%
2022$12,994+2.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965