Skip to content

5 Creek Rim DriveTitusville, NJ 08560

Built 1969

Last Sale Date
Dec 13, 2011

Property Information

Block99.02
Lot4
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class17
Description1SF 2AG
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage1,917
Acreage0.89

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$229,500
55%
Improvement Value:$191,400
45%
Total Assessment$420,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,288+3.3%
2024$12,863+3.6%
2023$12,416+2.5%
2022$12,116+2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1969