Skip to content

4 Maddock RdTitusville, NJ 08560

Built 1984

Last Sale Date
Sep 9, 2015

Property Information

Block99.04
Lot3
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class18
Description2SF1AG
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage2,828
Acreage0.69

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$208,900
43%
Improvement Value:$275,000
57%
Total Assessment$483,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,277+3.3%
2024$14,788+2.9%
2023$14,365+2.5%
2022$14,018+2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1984