Skip to content

18 Maddock RdTitusville, NJ 08560

Built 1955

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
May 25, 2018

Property Information

Block99.06
Lot2
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHopewell Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class17
Description1SF/2AG/POOL
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage2,539
Acreage1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$223,300
47%
Improvement Value:$254,300
53%
Total Assessment$477,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,078+3.3%
2024$14,595+3.0%
2023$14,172+2.5%
2022$13,830+2.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955