Skip to content

925 Lanning AveLawrence Township, NJ 08648

Built 2004

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 28, 2004

Property Information

Block105
Lot25.02
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page1

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningR-5
Sq Footage2,300
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,800
17%
Improvement Value:$258,400
83%
Total Assessment$313,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,703+2.0%
2024$9,509+3.2%
2023$9,217+1.4%
2022$9,089+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2004