Skip to content

112 Harding AveLawrence Township, NJ 08648

Built 1950

Last Sale Price
$90,000
Last Sale Date
Jun 1, 1987

Property Information

Block2002
Lot34
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page20

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage2,318
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,500
33%
Improvement Value:$159,300
67%
Total Assessment$236,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,336+2.0%
2024$7,189+3.2%
2023$6,969+1.4%
2022$6,872+1.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$90,000
DeedBook 2452, Page 516

Property Built

Built

Year Built: 1950