Skip to content

Coolidge Ave(Block 2004 Lot 17)Lawrence Township, NJ 08648

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 6, 2023

Property Information

Block2004
Lot17
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page2001

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$25,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$775+2.1%
2024$759+3.2%
2023$736+1.4%
2022$726+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$25,000

From:

To:

DeedBook 6199, Page 1003Recorded8/8/2014