Skip to content

55 Alcazar AveLawrence Township, NJ 08648

Built 2020

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 30, 2019

Property Information

Block2306
Lot7.01
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class18
Description---
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage---
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$59,200
21%
Improvement Value:$222,900
79%
Total Assessment$282,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,739+2.0%
2024$8,565+3.2%
2023$8,302+383.3%
2022$1,718+7.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2020