Skip to content

180 Eldridge AveLawrence Township, NJ 08648

Built 2002

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 17, 2009

Property Information

Block2312
Lot69.01
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page2302

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage1,344
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$71,800
30%
Improvement Value:$167,400
70%
Total Assessment$239,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,410+2.0%
2024$7,262+3.2%
2023$7,040+1.4%
2022$6,942+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2002