Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Pilla Ave(Block 2403 Lot 6)Lawrence Township, NJ 08648
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 23, 1998
Property Information
Block2403
Lot6
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page24
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage---
Acreage0.21
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$11,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$11,800
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $366 | +2.2% |
| 2024 | $358 | +3.2% |
| 2023 | $347 | +1.4% |
| 2022 | $342 | +1.3% |
Property History
No events match the selected filters.