Skip to content

302 Alexandria CourtLawrence Township, NJ 08648

Built 1994

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 16, 2013

Property Information

Block2701.01
Lot62.36
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page2703

Building Details

Building Class18
DescriptionFAIRMONT
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage2,334
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$105,900
26%
Improvement Value:$298,200
74%
Total Assessment$404,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,519+2.0%
2024$12,268+3.2%
2023$11,893+1.4%
2022$11,727+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1994