Skip to content

36 Karena LaneLawrence Township, NJ 08648

Built 1996

Last Sale Price
$220,500
Last Sale Date
Dec 17, 1998

Property Information

Block2701.01
Lot62.44
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page2703

Building Details

Building Class18
Description---
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage2,315
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$95,200
24%
Improvement Value:$301,500
76%
Total Assessment$396,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,290+2.0%
2024$12,044+3.2%
2023$11,675+1.4%
2022$11,512+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$220,500
DeedBook 3518, Page 14

Property Built

Built

Year Built: 1996