Skip to content

310 Eggert Crossing RoadLawrence Township, NJ 08648

Public Property

Last Sale Price
$1,784,227
Last Sale Date
May 9, 2007

Property Information

Block2701
Lot14
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page27

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR-2B
Sq Footage---
Acreage4.9

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$49,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2010$88+5.4%
2009$84+4.1%
2008$80+2.5%
2007$78+9.9%
Property History

Property Sale

Sale
$1,784,227
DeedBook 5634, Page 205