Skip to content

30 Anthony LaneLawrence Township, NJ 08648

Built 1994

Last Sale Price
$186,900
Last Sale Date
Jun 29, 1995

Property Information

Block2701
Lot62.03
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page2703

Building Details

Building Class18
Description---
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage1,900
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$98,100
28%
Improvement Value:$251,100
72%
Total Assessment$349,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,568+2.1%
2024$10,352+3.2%
2023$10,027+1.4%
2022$9,884+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$186,900
DeedBook 2956, Page 319

Property Built

Built

Year Built: 1994