Skip to content

21 Karena LaneLawrence Township, NJ 08648

Built 2021

Last Sale Price
$563,500
Last Sale Date
Oct 19, 2021

Property Information

Block2701
Lot80.03
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page2703

Building Details

Building Class18
Description---
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage2,579
Acreage0.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$85,400
18%
Improvement Value:$377,600
82%
Total Assessment$463,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,344+8.1%
2024$13,267+427.9%
2023$2,513+0.0%
2022$2,513
Property History

Property Sale

Sale
$563,500
Sq Ft2,579DeedBook 6464, Page 663Recorded11/17/2021

Property Built

Built

Year Built: 2021